شمانیوز

دومین دوره ارتقاء سطح سواد سلامت بازنشستگان و مستمری بگیران سالمند در سال 1398 با همکاری اداره کل و مدیریت درمان تامین اجتماعی و کانونهای بازنشستگان چهارمحال وبختیاری در شهرستان بروجن برگزار شد.

به گزارش شمانیوز به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مدیر کل تامین اجتماعی استان چهارمحال وبختیاری گفت: در جامعه امروزی جمعیت سالمندان روز به روز در حال افزایش است. این جمعیت به دلایل ناتوانی وبیماریهای وابسته به سن، نسبت به سایر اقشار جامعه آسیب پذیرتر هستند. بنابراین نیازمند مراقبت های پزشکی ونگهداری زیاد هستند. 

 

غلامرضا محمدی افزود: هدف از برگزاری چنین دوره هایی ارایه راهکارهایی برای کاهش بیماری در سالمندان و بازیابی توانایی از دست رفته شان است. ورزش همگانی یکی از گزینه های اصلی است که می تواند جامعه سالمندان را به این سطح از سلامتی نزدیک کند.

 

وی خاطر نشان کرد: اداره کل فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی اقدام به برگزاری برنامه های آموزشی و فرهنگی می کند که دوره های آموزشی ارتقاء سطح سواد سلامت بازنشستگان و مستمری بگیران یکی از این نوع برنامه ها برای طرح و بیان مسایل و مشکلات حوزه سلامت و درمان بازنشستگان و سالمندان و راههای پیشگیری از بیماری ها است.

 

در این دوره آموزشی کارشناسان حوزه طب سالمندی، مطالبی در خصوص نحوه مواجهه بازنشستگان با مسائل و مشکلات دوران سالمندی ارایه کردند.

 

شایان ذکر است، در این دوره آموزشی علاوه بر طرح مسایل مرتبط با سلامت، با استقرار تیم پزشکی، نسبت به انجام معاینات بالینی مانند آزمایش قند و فشار خون از شرکت کنندگان انجام شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه