شمانیوز

چطور به تو گیر ندادن؟ جمله ایست که با انتشار یک کلیپ از ایرج ملکی، در فضای مجازی بر سر زبان ها افتاده و حواشی زیادی را در پی داشته است

ایرج ملکی متولد کرمانشاه، بازیگر و کارگردان است. فارغ التحصیل لیسانس روابط عمومی و مهندسی کامپیوتر و فوق لیسانس علوم ارتباطات از دانشگاه تهران مرکز می باشد .

 

در این مطلب بیوگرافی ایرج ملکی کارگردان را می خوانید :

 

شروع فعالیت هنری

 

بعد از پایان خدمت سربازی فعالیت خود را از تئاتر کرمانشاه شروع کرد و با ساخت چند فیلم کوتاه وارد فضای فیلمسازی شد و در کنار آن نیز از هنر عکاسی هم غافل نشد .

 

او چندین نمایشگاه عکاسی نیز برگزار کرده است .

 

ایرج ملکی کیست؟

 

ماجرای شروع شهرت

 

ایرج ملکی در کارگاه فیلمنامه نویسی استاد توحیدی دوره دید و با ساخت فیلم کوتاه و بسیار سخیف مزاحمت 1 سال 86 به علت تمسخر و شوخی های مردم سر زبان ها افتاد و به شهرت رسید .

 

او اما فکر می کند اثار حرفه ای اش باعث معروفیتش شده است .

 

لقب استاد

 

آثار بسیار وحشتناک و مبتدیانه او تا آنجایی بین مردم مورد تمسخر قرار گرفت که لقب استاد رو به وی دادند و او را به شوخی سلطان فیلم کوتاه ایران معرفی می کنند .

 

عکس ایرج ملکی کارگردان و مونا ملکی

ایرج ملکی کیست؟

 

جنجال در روز سینما

 

استاد ایرج ملکی در روز ملی سینما در سال 96 در کمال حیرت اهالی هنر، بعنوان هنرمند در برنامه فرمول یک علی ضیا دعوت شد که موجب اعتراض و انتقاد مردم و هنرمندان شد

 

دومین برنامه در تلویزیون

 

دومین شاهکار تلویزیون دعوت دوباره ایرج ملکی و خواهرزاده اش مونا ملکی بازیگر فیلم مزاحمت در برنامه ایرانیوم به مجری گری مجید افشاری بود

 

عکس های ایرج ملکی و علی ضیا

ایرج ملکی کیست؟

 

شهاب حسینی و پرستویی در فیلم من

 

از بین بازیگران ایرانی علاقه خاصی به شهاب حسینی دارم و آقای پرویز پرستویی هم که استاد هستند. اینکه روزی این دو در فیلمی از من بازی کنند یک رویا است.

 

کپی کاری مهران مدیری از من

 

استاد ملکی می گوید مهران مدیری از دیالوگ های مزاحمت یک (چطور به تو گیر ندادن) در دورهمی استفاده کردند که البته من خوشحالم و از ایشان ناراحت نیستم

 

85 هزار فالورر

 

مصطفی آرانی می گوید : ایرج ملکی و امثال آن، از اینکه 85 هزار در اینستاگرام او را فالو می کنند چیز عجیبی نیست، توجه به ایرج ملکی و دوستانش بیشتر از سر بیکاری است، در شرایطی که این بیکارها، گزینه دیگری برای پر کردن وقتشان ندارند.

 

ایرج ملکی کیست؟

 

 

سن و ازدواج خود را لو نمی دهد

 

آقای کارگردان حالا در مقابل سوالات مربوط به خانواده و سنش مقاومت عجیبی نشان می دهد، نمی خواهد بگوید چند سال دارد و حاضر نیست اعلام کند مجرد است یا متاهل …

 

لایو ها من بیشتر از شجریان

 

می گوید لایو های من از لایو های دیگر هنرمندان مشهوری چون همایون شجریان بازدید کننده زیادی دارد، ایرج ملکی 85 هزار فالو و همایون شجریان 1.3 میلیون فالو دارد !

 

فیلم مزاحمت 1 ایرج ملکی

 

آن ملکی که دستمان می اندازد گوشه ای از ذهن ماست!!

 

چطور به تو گیر ندادن؟ شاه بیت گفتگوهای روزمره این روزهاست؛ روزی اگر بیگانه ای میان ما وارد شود به این تکیه کلام حساس شود و رگ و ریشه ی ماجرا را بپرسد؟ چه داریم که پاسخش بدهیم! بله! داستان همین قدر مبتذل و دم دستی است. یک کلیپ ساز مجازی با دو یا سه کاراکتر ویدئوهایی به اصطلاح پند آموز می سازد که از فرط گل درشتی و کلیشه زدگی توی ذوق می زند.

 

فیلم مزاحمت ایرج ملکی

 

مردم و یا همان مشتریان اینستاگرام و تلگرام ویدئوها را دست به دست می کنند و مسخرگی پیشه می کنند و البته گمان نکنید این مسخرگی خردورزانه و آگاهانه است. مسخرگی از این جنس بیشتر شبیه خواب غفلتی است که مردمی را تخدیر می کند و حالا از میان این حجم ابتذال، پرسش هم ساخته می شود!

 

آن ها آگاهانه چنین گل درشت پند می دهند یا ما مشتریان کار بلد و زبده در مسخره کردن را دست انداخته اند؟ نکند خدای نکرده در مسخرگی از ملکی ها عقب افتادیم؟ این پرسش در عین شگفتی ذهن بسیاری را به خود مشغول می کند و افراد در فرصت هایی که بدست می آورند و گمانه های خودشان را درباره واقعی یا جعلی بودن نمایش ملکی ها به اشتراک می گذارند و گفتگو من باب مساله (بله باور کنید مساله) سر می گرد و سرکنگبین است که صفرا می زاید.

 

ایرج ملکی کیست؟

 

ایرج ملکی در ایرانیوم

 

آش البته خیلی شورتر از این حرف هاست و آن بستری که به این پرسش و به این فضای جعلی رسمیت می دهد رسانه ی ملی است که در کورس با بی شمار رقبای خارجی فرسنگ ها عقب افتاده و حالا با فرزندان نارسی چون «ایرانیوم» کار مشروعیت بخشی به بیهودگی اینستا بازها را به نحو احسن انجام می دهد و این نمایش گاه آن قدر شگفت انگیز است که شک می کنیم نکند کسی یا کسانی تعمدا می خواهند سطح منازعات و گفتگوهای چالشی زا از مثلا چانه زنی از بالا و فشار از پایین نیمه دوم دهه هفتاد و یا از گفتگوی تمدن های نیمه اول دهه هشتاد و یا حتی عدالت محوری(فارغ از غلط پنداری هایش) نیمه دوم دهه هشتاد و حتی از تدبیر و امید به به منازعاتی نظیر ملکی ها برسانند!

 

در هر صورت اگر کس یا کسانی هم باشند که تلاش کنند ما را به تماشای ملکی ها قانع کنند، در این میان مسئولیت فردی تک تک ما هم این وسط نقش دارد، از زیر بار مسئولیت شانه خالی کردن البته که کار آسانی است و این نوشته را سوزاندن و بعدتر خیال و وجدان خود را راحت کردن راحت تر، اما چه ملکی ها سرکارمان گذاشته باشند و چه این نقش ها را جی گرفته باشند، ما مخاطب آن ها بوده ایم در هر دو حالت، ما بازیگران یک شوی مملو از عقب افتادگی و واپس گرایی هستیم، گناهِ اینستا و.... این ها هم نیست، آن ملکی که دستمان می اندازد گوشه ای از ذهن ماست، همان جا که بی حوصلگی و مسئلت گریزی و راحت طلبی در آن کنج عافیت گزیده! باقی حرف ها باد هواست.

 

 

منابع: زندگی ایدآل ، فتوکده

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه